www.cinemabook.ir

 
 
چهره ها بازیگران بزرگان سینمای آمریکا از مارلون براندو می گویند!
 
 

بزرگان سینمای آمریکا از مارلون براندو می گویند!

 اختصاصی کتاب سینما/ نیلوفر رمضانی: به گواه بسیاری از علاقمندان به سینما و هنرمندان ایرانی و غیر ایرانی، مارلون براندو محبوب ترین، بهترین و ستایش شده ترین بازیگر تاریخ هالیوود است، هنوز کسی نتوانسته جای او را پر کند و به احتمال زیاد این امر هیچ وقت صورت نخواهد گرفت، تنها پدرخوانده نیست که نام این بازیگر را چنین جاودانه ساخته است، او در بیش از سی فیلم شاهکار تاریخ سینما ایفای نقش کرده است، از اتوبوسی بنام هوس بگیرید تا در بارانداز، از زنده باد زاپاتا تا اینک آخرالزمان، از شیرهای حوان تا آخرین تانگو در پاریس. marlonbrando2
در ادامه نگاهی داریم به جملات چند تن از بزرگان سینما درباره مارلون براندو که عموما در دو مراسم بزرگداشت مارلون براندو در سالهای 1989 و 2005 گفته شده است: 
 
وودی آلن: حاضرم همه چیزم را بدهم که مارلون براندو باشم . خیلی به استعدادش غبطه می خورم " برایم خیلی تکان دهنده است.
 
جیمز کان: هر کسی از هم نسلهای من بگوید که از مارلون " تقلید نکرده " دروغ می گوید.
 
بت دیویس: من مارلون براندوی نسل خودم بودم.
 
هنری فاندا: به نظر من وقتی بخواهد خوب باشد " کسی بهتر از او نیست.
 
آنتونی هاپکینز : وقتی که براندو را در صحنه مشهور تاکسی در فیلم بارانداز می بینید " هنوز هم نفس گیر است.
 
آل پاچینو: همه چیزش کامل است. به همین دلیل است که او ماندگار شده. وقتی برای اولین بار فیلم " در بارانداز " را دیدم - نمی توانستم تکان بخورم. نمی توانستم سالن سینما را ترک کنم . هرگز مثل او ندیده بودم . نمی توانستم باورش کنم.
 
الیا کازان: اصلا لازم نبود کارگردانی کنم. صحنه تاکسی ( در بارانداز ) خیلی خوب نوشته شده بود و انها ( براندو و راد استایگر ) هم خیلی خوب درکش کرده بودند . ولی براندو؟ خیلی باهوش بود " همه چیز را می دانست. خیلی باهوش تر از من بود – واقعا باهوش. او باعث شد که فیلمهایم خوب از اب دربیایند. من کمکش کردم ولی او هم خیلی به من کمک کرد.
 
جان وین: براندو یکی از بهترین بازیگرانی است که داشته ایم . خیلی متاسفم که او مثل من دوستان مسن تر و با تجربه تری نداشت که کمکش کنند فیلمهایی را انتخاب کند که استعدادش اشکارتر شود.
 
جک نیکولسون: فکر می کنم در حرفه بازیگری یک مسابقه ای هست که ببینند کی می تواند بهترین جمله را درباره مارلون براندو بگوید.
 
کتاب سینما

افزودن نظر